Potraviny

Až priveľmi často vo svojej praxi od pacientov počúvame túto vetu:  „Dnes sú už éčka všade, nedá sa im vyhnúť“. Niekedy máme pocit, že táto médiami podsúvaná veta znie tak presvedčivo, len aby ľudia mali alibi pre to,  aby sa nemuseli ani len snažiť pátrať po kvalite  potravín a jedla, ktoré si kupujú, alebo objednávajú. Jasné, takýto postoj napomáha výrobcom potravín vytvoriť z ľudí univerzálnych spotrebiteľov všetkého, čo je na predaj, bez ohľadu na kvalitu.  Bez ohľadu na to, čo chémiou a fyzikou znehodnotené potraviny môžu napáchať v organizme takého US (Univerzálneho Spotrebiteľa).  Veľmi zlé je najmä to, že v potravinách a jedlách sa neorientujú ani len mladé matky s malými deťmi.  Tie často pokladajú za zdravé len potraviny, ktoré za zdravé označuje reklama, pretože obsahujú prídavok vitamínov, minerálov, vláknin, alebo čohokoľvek, čo zvyšuje predaj a prirodzené nemodifikované potraviny podkladajú za menej hodnotné. 
Pravda je ale taká, že je naozaj veľmi problematické vyznať sa v dnešnej príliš širokej ponuke a nájsť potraviny, ktoré spĺňajú všetky kritériá pre zdravú potravinu, jedlo, alebo diétu. Vyhodnotiť potravinu a zaručiť sa za ňu, môže len niekto, kto  má potrebné odborné vedomosti a vo svojom hodnotení  sa nenechá „motivovať“ ničím iným, ako kvalitou. Do hodnotenia patria odpovede otázky, ako pôvod potraviny (krajina, genetika), spôsob jej pestovania, hnojenie, ošetrovanie proti škodcom, skladovanie, preprava,  spôsob konzervovania, balenie a iné. 

V  rubrike Potraviny Vám JAAT Style Programs bude pomáhať vytvoriť si dostatočne kvalifikovaný pohľad na to, čo je zdravá potravina, kde ju získať, kedy sa k nej dostať, ako ju rozoznať a ako  sa nedať oklamať. 
Získate tu zoznam potravín, ktorý budeme postupne dopĺňať a meniť tak, ako sa bude vyvíjať ponuka na trhu.
Našou ďalšou ambíciou pre budúcnosť je pomôcť Vám k takýmto potravinám sa aj dostať. Budeme pre Vás hľadať výrobcov, dodávateľov a predajcov, ktorí Vám poskytnú to, čo potrebujete pre liečbu svojho zdravotného problému a perspektívne možno prispejeme aj k produkcii takých potravín.
S radosťou budeme zverejňovať aj recepty našich klientov, ktoré splnia naše kritériá pre zdravé jedlo.
Na tvorbe tejto rubriky sa budete podieľať aj Vy sami tým, že nám budete posielať svoje postrehy a hodnotenia, k čomu Vás s radosťou vyzývame.
JAAT Style  Pograms™